Poznaj Polskę

Poznaj Polskę 2022

W tym miejscu znajdą się sprawozdania z wycieczek edukacyjno- patriotyczno-krajoznawczych organizowanych w ramach programu Poznaj Polskę.

10 maja 2022r. uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej udali się na jednodniową wycieczkę dofinansowaną z rządowego Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę 2022” do Koszalina i Kołobrzegu.  W wycieczce ostatecznie wzięło udział 30 dzieci. Została ona zorganizowana zgodnie z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez MEiN.  Program wycieczki obejmował zwiedzanie  Muzeum w Koszalinie i Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Uczniowie odbyli również spacer nad morze w Kołobrzegu.

W Muzeum w Koszalinie dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej ,,Co to jest muzeum”. Podczas spotkania poznały zawartość skrzyni wypełnionej replikami zabytków i zamieniając się w detektywów odkrywały  ich pochodzenie i zastosowania. Następnie udały się do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Zwiedzanie ekspozycji stałej oraz plenerowej wraz z przewodnikiem było chronologiczną podróżą przez wieki. Dzięki niej dzieci zobaczyły jak zmieniały się militaria od czasów średniowiecza aż po dzień dzisiejszy. Była to wspaniała lekcja historii. Po wizycie w muzeum uczniowie pojechali na  obiad, a potem udali się na spacer nadmorską promenadą oraz zobaczyli morze. Przewidzieliśmy też czas na zakup pamiątek  i oczywiście na deser – lody. W drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonald’sa w Szczecinku . Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni i pełni pozytywnych emocji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Karolina Hundt

Renata Roman